fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Nis takimi Kurti vs Abdixhiku

Në këtë takim me Kurtin, Abdixhiku është i shoqëruar me nënkryetarin Lutfi Haziri.

Publikuar

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku i ka shkuar në takim kryeministrit Albin Kurti.

Në Ndërtesën e Qeverisë, Kurti dhe Abdixhiku pritet të diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi dhe përbashkimin e spektrit politikë për temat madhore. Në këtë takim me Kurtin, Abdixhiku është i shoqëruar me nënkryetarin Lutfi Haziri.

Kurti të martën takoi liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Raush Haradinajn, derisa u.d i kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj e ka refuzuar një takim të tillë.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook