fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Nis seanca – Opozita bojkoton Kuvendin (Live)

Pas ndërprerjes se seancës për shkak të tensioneve të krijuar në sallë, ku pati edhe përplasje në mes të deputetëve të pozitës dhe opozitës, punët e seancës janë shtyrë për në orën 14:00

Publikuar

Partitë opozitare si duket kanë vendosur të bojkotojnë punimet e seancës se Kuvendit të Kosovës. Pas ndërprerjes se seancës për shkak të tensioneve të krijuar në sallë, ku pati edhe përplasje në mes të deputetëve të pozitës dhe opozitës, punët e seancës janë shtyrë për në orën 14:00.   

Ndërkohë, shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media para gazetarëve ka folur për përplasjet që kanë ndodhur në seancën e sotme. Gashi tha se sot në Kuvend janë parë veprime të dhunshme.

Nga ana tjetër, shefi i deputeteve të PDK, Abelard Tahiri ka thënë së PDK do ti përdorë të gjitha mjetet demokratike që Ministrja Gërvalla të shkarkohet.

“Ne nuk do të kthehemi në seancë sepse mazhoranca e ka pamundësuar rikthimin tonë”, shtoi ai.

Vazhdo më shumë