fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ngjarjet që do të zhvillohen sot

Publikuar

Ora 09:00 Kryesia e Kuvendit të Kosovës mban mbledhje. (Kuvendi i Kosovës, salla N506,)

Ora 10:00 Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizon diskutim virtual mbi legalizimin e ndërtimeve pa leje në Kosovë, me përfaqësues nga Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit, Komuna e Prishtinës, Komuna e Graçanicës, Agjencia Kadastrale e Kosovës dhe përfaqësuesi nga sektori privat. (Faqja e AmCham në Facebook)

Ora 11:00 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Lumir Abdixhiku bën homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Ora 11:00 Handikos prezanton aktivitetet e personave me aftësi të kufizuar në kuadër të projektit “Përfshirja e personave me aftësi të kufizuara në tregun e punës përmes prodhimit të strajcave të ri-përdorshme si mbrojtje ndaj mjedisit”. (Qendra e “Handikos”- Veternik, Prishtinë)

Ora 11:00Lëvizja FOL publikon gjetjet nga monitorimi i realizimit të Planit Vjetor të Punës së Qeverisë për vitin 2020. (Zyrat e Lëvizjes FOL, rruga “Andrea Gropa” nr.35, Prishtinë)

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021