fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ngjarjet ditore në Kosovë

Publikuar

Ora 10:00, Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj pret në takim zëvendëskryeministrin e Maqedonisë Veriore, Artan Grubi. (Selia e PDK-së)

Ora 10:00, Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) organizon tryezën e diskutimit me temë “Fuqizimi i grave në ndërmarrësi”. (OAK, rruga “Gazmend Zajmi” numër 6, “Bregu i Diellit” – Prishtinë,)

Ora 10:00, Kuvendi i Komunës së Prizrenit mban mbledhje të jashtëzakonshme. (Kuvendi i Komunës në Shtëpinë e Bardhë – Prizren,)

Ora 11:00-11:30, Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) në bashkëpunim me organizatën Iniciativa për Progres (INPO), publikon raportin “Planifikimi i Buxhetit Komunal për vitin 2021”. (Platforma Zoom,)

Ora 11:00, Kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian Gjini merr pjesë në ceremoninë e hapjes së shkollës në Korenicë.

Ora 13:00, Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, merr pjesë në aktivitetin e organizuar nga Qendra e Kujdesit Ditor “Pema”, me rastin e Ditës Botërore të Sindromës Doën. (Lagjja “Ortakoll” – Prizren)

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021