fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ngjarje në proces: LVV skuq Kuvendin e Kosovës

Publikuar

Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet finale të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Sipas kryetares së KQZ, Valdete Daka, Lëvizja Vetëvendosje nga këto zgjedhje ka siguruar 58 ulëse në Kuvendin e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës, 19 ulëse, Lidhja Demokratike e Kosovës, 19 vende.

Ndërkaq Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës më nga 15 përkatësisht 8 vende në kuvend.

Sipas rezultateve të publikuara nga KQZ, Vjosa Osmani është personi më i votuar në Kosovë më 300 mijë e 788 vota

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021