fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Nga Turqia në Poloni, ish-futbollisti i Teutës ndryshon ambient

Publikuar

Dejvi Bregu është shndërruar në lojtarin më të ri të Wisla Krakow, skuadrës së divizionit të parë në Poloni. Ish-lojtari i Teutës në Superiore, mbylli eksperiencën në Turqi me klubin e Umraniyespor ndërsa ka fimosur deri në fundin e sezonit aktual me Wisla Krakow.

Lexo edhe: 

Këta të fundit janë aktualisht të renditur në vendin e pestë dhe synojnë që me kontributin e Dejvi Bregut të arrijnë një nga dy vendet e para për t’u ngjitur në elitë sezonin e ardhshëm. 28-vjeçari deri në këtë fazë të sezonit, me skuadrën turke ishte aktivizuar në 11 ndeshje duke shënuar edhe një gol e dy asistë.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook