fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Në 3 shkon numri i të lënduarve nga përleshja me thika

Publikuar

Pak çaste më parë në një kafiteri në qytetin e Mitrovicës, dyshohet të ketë ndodhur një incident me pasoja fizike.

Dëshmitarë nga vendi i ngjarjes i kanë thënë Jepi Zë, se në një përleshje mes të rinjve është përdorur thika, dhe është dëgjuar edhe e shtëna me armë.

Në vendin e ngjarjes kanë dal edhe Policia e Kosovës, ndërsa  janë  siguruar fotografi brenda kafiterisë ku shihet prezenca e policëve.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Rreth orës 19:30 është raportuar një rast për një përleshje të ndodhur në rrugën “Evlia Qelebia” në Mitrovicë.

Mbështetur në informatat e para dyshohet se një person ka marrë lëndime trupore nga një armë e ftohtë (thikë)”, ndërsa lëndime trupore kanë pësuar edhe dy persona tjerë.

Njësitet përkatëse policore ndodhen në vendin e ngjarjes”, tha Zahiti.

Ndryshe kohëve të fundit në Mitrovicë dhe gjithë vendin janë rritur rastet e dhunës fizike mes të rinjve dhe të rejave

Vazhdo më shumë