fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ndodh edhe kjo! BI i vidhet vetura që transporton kufomat

Publikuar

Policia e Kosovës ka njoftuar së nga Bashkësia Islame është njoftuar së në parkingun e Bashkësisë Islame në Pejë është vjedhur vetura e cila përdorët për bartjen e kufomave.

Policia njofton se pas marrjes se informatës, policia ka dal në teren dhe pas një pune operative ka arritur të kap të dyshuarin dhe të gjejë veturën e vjedhur.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull pasi që i njëjti kishte vjedhur veturën e cila kishte qenë në parkingun e Bashkësisë Islame në Pejë, veturë e cila përdoret për bartjen e kufomave. I dyshuari është ndaluar duke drejtuar veturën në Mitrovicën e Jugut. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon që pas intervistimit i dyshuari të lirohet në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë./tg/

 

 

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021