fbpx
Lidhu me Ne!

Kulturë

Ndërron jetë aktori Luran Ahmeti

Publikuar

Aktori Luran Ahmeti 46-vjeçar ishte i shtrirë për një kohë në Klinikën Infektive në Shkup, por sërish nuk arriti ta përballojë sëmundjen. Ai la pas vetes bijën, bashkëshorten, një motër dhe prindërit dhe një karrierë të bujshme artistike. Ahmeti ka luajtur edhe në serialin shqiptar “O sa mirë” në rolin e profesorit të historisë.

Ka qenë aktor i Teatrit Shqiptar të Shkupit, por ka marrë pjesë edhe në produksione filmike. Ishte pjesë e dhjetëra filmave, përfshi edhe filmin më të suksesshëm në kinematografinë turke “Lugina e ujqërve”, njofton Telegrafi. Luran Ahmeti ka luajtur edhe në serialin shqiptar “O Sa Mirë” në rolin e profesorit të historisë./telegrafi/tipografi/

Vazhdo më shumë