fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Mustafa premton ndryshime brenda LDK-së

Publikuar

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në reagimin e tij të parë pas publikimit të rezultateve preliminare, u ka premtuar elektoratit të LDK-së së ata do ti bëjnë ndryshimet e nevojshme brenda LDK.

Mustafa ka thënë së me këto ndryshime LDK do të punojë shumë që të rikthehet dhe ta sendërtojë vizionin e saj rugovian për vendin. “Çfarëdo të jetë, LDK e  respekton rezultatin e zgjedhjeve”, ka thënë Mustafa.

Postimi i plotë i Mustafes:

Miq të nderuar

Në ditët  në vijim, do  të bëjmë një analizë të thellë të zgjedhjeve.

  1. Hoti ka bërë një punë të shkëlqyeshme si Kryeministër por edhe gjatë fushatës.

Çfarëdo të jetë, LDK e  respekton rezultatin e zgjedhjeve.

Ne do të bëjmë ndryshimet e nevojshme dhe LDK do të punojë shumë që të rikthehet dhe ta sendërtojë vizionin e saj rugovian për vendin

Vazhdo më shumë