fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Mustafa: Organet e rendit dhe drejtësisë e kanë bashkëpunimin tonë

Publikuar

Besian Mustafa, ministër në detyrë i Bujqësisë, ka reaguar ndaj arrestimeve të fundit në këtë dikaster, përkatësisht në Agjencisë për Zhvillim, duke ftuar organet të drejtësisë që aksionet  si ky i sotmi të hetohen dhe të merren veprime adekuate. Ai aksionin e sotëm, tha se duhet të përjetojmë si ditë të mira që të ndalohet dukuri të tilla.

Mustafa tha dikasteri që e drejton është në bashkëpunim të plotë me organet e rendit dhe të drejtësisë dhe do të vazhdoj këtë deri në zbardhjen e terë procesit. /tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021