fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Mushkolaj e konsideron Rugovën nder iniciatorët e shkatērrimit të LDK-së

Publikuar

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Naser Rugova është përplasur me analistin Imer Mushkolaj në “Debat Plus”.

Derisa Rugova po fliste për gabimet që ka bërë LDK-ja ndër vite, Mushkolaj e ka ndërprerë duke e akuzuar edhe atë si ndër shkaktarët pse sot LDK është në këtë gjendje.

“Nëse numëron goditjet ndaj LDK-së, nisu prej vetes. LDK goditjen më të madhe ka marrë nga ndarja e vitit 2006. Zoti Rugova ka qenë ndër ata që kanë kontribuar në këtë ngjarje. Ky ka qenë nënkryetar i LDD-së deri kur kjo e fundit më nuk u fut në Kuvend. Atëherë zoti Rugova u rikthye në LDK”, ka thënë Mushkolaj, shkruan Telegrafi

Rugova është kundërpërgjigjur duke thënë se është e vërtet që ndarja e vitit 2006 e ka dëmtuar partinë por sipas tij në atë kohë në LDK u penalizuan 40% të strukturave.

Mushkolaj ka bërë kundër replikë duke thënë se LDK më kurrë nuk u kthye pas ndarjes së vitit 2006.

“Unë e kam paguar faturën për deklaratat e mia në LDK…Ne e kemi pranua përgjegjësinë për ato ngjarje”, i është kthyer me kundërpërgjigje Naser Rugova.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021