fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Muhaxheri: Peja është kampion i vaksinimit në Kosovë

Publikuar

Kryetari i Pejës Gazment Muhaxheri  ka theksuar të martën se Peja ka qenë lider në vaksinim, dhe se vaksinimi po shkon në rrjedhë normale, nderkohë ka shtuar se në këto 150 ditë të Qeverisë Kurti nuk kanë takuar asnjë ministër, përveç atë të administrimin të pushtetit lokal si kryetar të komunave.


“Për këto 150 ditë nuk kam takuar asnjë ministër, përveç atë të administrimin të pushtetit lokal si kryetar të komunave Ose me kryeministrin e qeverisë, dhe se tani me shtimin e rasteve kanë filluar edhe takimet”, tha Muhaxheri.Muhaxheri është kandidat nga LDK, për të drejtuar Pejën, edhe për një mandat. Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka thënë se situata me Covid-19 në Pejë është e rëndë sikurse në të gjithë Kosovën.


“Situata është njëjtë sikur në krejt Kosovën, edhe në Pejë kemi raste të shumta, të të infektuarve me Covid-19, kemi ballafaqim të institucioneve shëndetësore më mbingarkim, por edhe nëpër ambulancat tuj marrë infuzione, dhe barna esenciale që kanë nevojë njerëzit që kanë nevojë. Numri i vdekjeve është jashtëzakonisht shqetësues.

Vazhdo më shumë