fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Mourinho – menaxher i dështimeve

Publikuar

Dinamo Zagreb mbrëmë ka mposhtur skuadrën e udhëhequr nga Jose Mourinho, Tottenham Hotspur.

Në ndeshjën e parë të zhvilluar në Londër, skuadra e Mourinho-së, ka arritur të mposhtë Dinamo Zagrebin me rezultat 2:0. Ndërsa, loja kthyese e luajtur mbrëmë ka përfunduar me rezultat 3:0 në favor të klubit nga Zagrebi.

Dinamo Zagreb, në vlerën e tregun ka shumën prej 103 milion Euro, ndërsa vetëm Harry Kane i Tottenham Hotspur ka vlerën e 120 milion Euro. Megjithatë, skuadra nga Londra, nuk arriti të mposhtë skuadrën nga Zagrebi, dhe u eliminua nga Liga e Europës.

Me këtë e gjithë barra bie mbi menaxherin e skuadrës portugezin, Jose Mourinho, i cili edhe në Premier Ligën angleze gjendet në pozitën e 8 e cila lë jashtë skuadrën londineze jashtë garave evropiane edhe për sezonin e ardhshëm./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021