fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Moti sot

Publikuar

Të enjten na pret një mot me kthjellime dhe diell, ditën më butë.  Temperaturat në vise të ulëta 0C deri 17C, e në vise malore -3C deri 12C.

Erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 3-9m/s.

Indeksi UV: 4. Indeksi i cilësisë së ajrit kryesisht në vlera të dobëta, ditën vende-vende zbret edhe në mesatare.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se kjo situatë e krijuar meteorologjike vjen si pasojë e fushave të fuqishme anticiklonike të cilat janë të stacionuara mbi Gadishullin e Ballkanit.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021