fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Moti sot dhe për vikend

Temperaturat minimale do të luhaten nga 8C deri 14C, e maksimalet do të shënojnë rritje deri në 27C e 28C ditën e premte dhe të shtunë. Të hënën në rënie të lehtë në 22C deri 23C

Publikuar

Ditëve në vijim priten edhe temperatura verore, mbi 25C.  Kryesisht me diell në dy ditët e ardhshme.  Në fundjavë do të ketë edhe vransira.

30.04 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell.  Herë herë me vranësira kalimtare.

1.05 – Shumë ngrohtë, kryesisht me vranësira, ditën edhe intervale me diell.  Në mbrëmje mundësi për riga lokale shiu.

2.05 – Mbetet shumë ngrohtë, me vranësira, erë  dhe diell.

3.05 – Ngrohtë dhe me erë, vranësira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 8C deri 14C, e maksimalet do të shënojnë rritje deri në 27C e 28C ditën e premte dhe të shtunë.  Të hënën në rënie të lehtë në 22C deri 23C.

Do të fryj erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga nga jugperëndimi 5-14m/s, e ditën e diel dhe të hënë me hove edhe deri në 18m/s.

Shtypja atmosferike në përgjithësi luhatet përreth vlerave normale, ditën e diel me një tendencë të rënies.

Vazhdo më shumë