fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Momenti i mesfushorit kuqezi, Asllani titullar në Firenze

Publikuar

Pas çoi në shtëpi Superkupën e Italisë (mposhti Napolon në finale e zhvilluar në Arabinë Saudite), Interi e ka kthyer prej ditësh fokusin në Serinë A.

Për ndeshjen ndaj Fiorentinës, Inzaghi duhet të hedhë sërish në fushë një skuadër të rreshtuar me skemën 3-5-2.

Sommer është i konfirmuar mes shtyllave, me Acerbin, Pavard dhe De Vrij në mbrojtje. Bastoni nuk është në gjendje të mirë dhe është në dyshim për transfertën e në Firenzes.

Dimarco dhe Darmian do të duhet të kalojnë në krahë, të mbështetur në qendër të fushës nga Mkhitaryan, Asllani dhe Frattesi. Dy të fundit do të kenë detyrën e vështirë për të zëvendësuar Barellën dhe turko-gjermanin Calhanoglun. Në sulm, hapësirë ​​për dyshen Lautaro-Thuram.

Lexo edhe:

Formacionet e mundshme të Fiorentina-Inter:

FIORENTINA (4-2-3-1): Terracciano; Faraoni, Ranieri, Milenkoviç, Parisi; Arthur, Duncan; Ikonè, Bonaventura, Sottil; Beltran.

Trajner: Vincenzo Italiano.

INTER (3-5-2): Sommer; Pavard, de Vrij, Acerbi; Darmian, Frattesi, Asllani, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro, Thuram.

Trajner: Simone Inzaghi.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook