fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Ministrit Aliu, i vdes vëllai

Na e përloti syrin por na la dhe kujtime te mira

Publikuar

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, përmes një njoftimi në profilin e tij në Facebook ka njoftuar, se të mërkurën i ka vdekur vëllai, Shkelzen Aliu.

“Na e përloti syrin por na la dhe kujtime te mira”, ka shkruar nder të tjera Aliu.

Njoftimi i plotë:

“Sot, u nda nga ne vëllai im i dashur Shkelzen Aliu.

Matematicien i zoti dhe inxhinier i palodhshëm. I qetë, i dashur dhe i respektuar nga të gjithë.

Na e përloti syrin por na la dhe kujtime te mira.

Ndonëse varrimi bëhet sot, për arsye te pandemisë njoftojmë se do të bëhet vetëm nga rrethi i ngushtë i familjes.

Pusho i qetë Xeni”, ka shkruar Aliu.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021