fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Ministri Çeku: Sulmet fizike, fyerjet e veprimet tjera do të marrin përgjigjen e merituar

Publikuar

Dje në ndeshjen gjysëm finale të Superligës së Basketbollit Kosovar, në ndeshjen mes Kb Ponte Prizreni dhe KB Peja, ka ndodhur një incident i tmerrshëm, ku janë përleshur lojtarët mes vete.

Përpos kësaj, në kacafytjen mes të dyja palëve ka pasur edhe tifoz të përfshirë, përkundër që nuk lejohen të janë të pranishëm në ndeshjet e basketbollit.

Të dyja klubet kanë reaguar në faqet e tyre zyrtare në Facebook.

Ndërsa reagim të ashpër ka pasur Minisitri i Kulturës, Rinisë, dhe Sportit, Hajrullah Çeku, i cili ka filluar procedurat, duke takuar akterë të ndryshëm, për parandalimin e dhunës në sport, ky është reagimi:

Mbetet të shihet gjatë ditëve në vijim se cili do të jetë epilogu i kësaj ndeshje./tipografi/

Vazhdo më shumë