fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Merr fund makthi i Phillips, mesfushori prezantohet te skuadra e re

Publikuar

Ashtu siç edhe pritej, Kalvin Phillips tashmë është shndërruar në lojtarin më të ri të West Ham. Mesfushori bëhet pjesë e “Çekanëve” pas një huazimi nga Manchester City, aty ku doli si i pavlefshëm për skemat e trajnerit Pep Guardiola. Megjithatë, tashmë 28-vjeçari ka në dispozicion të gjithë pjesën e dytë të sezonit për t’u ndjerë sërish protagonist si dhe për të siguruar një vend mes lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Anglisë, Gareth Southgate për Europianin e kësaj vere.

Lexo edhe: 

Phillips u shpreh mjaft i lumtur për këtë hap të ri në karrierë ndërsa shtoi se është gati t’ju dhurojë tifozëve së West Ham më të mirën për skuadrën. Po ashtu, edhe trajneri David Moyes e vlerësoi mesfushorin duke theksuar se e ndiqnin futbollistin prej kohësh dhe e vlerësojnë maksimalisht për kualitetin që zotëron.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook