fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Me sloganin “Lider Suprem”, PSD aktivizon dronin në tubimin e LVV-së

Publikuar

Aktivistë të Partisë Social Demokrate, të premten gjatë kohës kur po u mbante fjalim simpatizuesve të vet, kreu i LVV-së, Albin Kurti, kanë lëshuar një dron, ku Albin Kurtin e kanë paraqitur si “lider suprem”.

Kryetari i këtij subjekti politik, Dardan Molliqaj, ka publikuar pamjet nga ky aksion simbolik i aktivistëve të partisë së tij.

Molliqaj ka thënë së idetë e reja nuk do të mbarojnë sa t ‘këtë njerëzi. Kush pretendon fundin veçse i ka dhënë fund vetes. Kritika protestuese që kërkon liri e gjenë gjithmonë rrugën e vet

Postimi i plotë i Molliqajt:

Një aeroplan lodër fluturon e tregon. Zhytja e thellë aty ku gëlon propaganda mbytëse krijon univers paralel, pa kohë e hapësirë.

Një aeroplan lodër fluturon. Qielli do të mbetet i hapur, pa skaj, sepse liria është kushti njerëzor. Idetë e reja nuk do të mbarojnë sa t ‘këtë njerëzi. Kush pretendon fundin veçse i ka dhënë fund vetes.

Kritika protestuese që kërkon liri e gjenë gjithmonë rrugën e vet. Edhe kur regjimi ka pushtuar e mbërthyer çdo skutë, një formë e re do të gjendet. Ka qenë kështu edhe në distopitë më të errëta totalitare.

Një aeroplan lodër fluturon. Shikojeni qiellin! Kërkoni idetë! Atëherë do ta shihni mbretin cullak!

 

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021