fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

“Me kënd të bëhet Xhafa humb ai”

Publikuar

Lutfi Haziri ka reaguar ndaj deklaratës se kryetarit të Vushtrisë, Xhafer Tahiri, cili ka dalur hapur në përkrahje të kandidaturës se Lumir Abdixhikut për kryetar të LDK-së.

Haziri në zyrtarizimin e kandidaturës së tij për kryetar të LDK-së, tha se për të është e vlefshme që delegati me votu shlirë, sepse LDK nuk e pranon logjikën e ndarjes së brendshme.

“Unë jam konsultuar me të gjithë autoritetet dhe njerëzit që LDK’-së i kanë dhënë kontribut. Për mu është e vlefshme që delegati me votu shlirë, sepse LDK nuk e pranon logjikën e ndarjes së brendshme, dhe secili shlirë mundet me votu. Dje një koleg i imi që ka dalur dje me tifozllëk me mbështet është pjesë e vendimi të tij, por ajo që thuhet në LDK është me kënd të bëhet Xhafa humb ai, është e vërtetë”, ka thënë Haziri.

Vazhdo më shumë