fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Mbrojtësi kolumbian largohet nga Dinamo dhe firmos me Dritën

Publikuar

Mbrojtësi kolumbian Juan Camillo Mesa largohet nga Dinamo për të vijuar karrierën në Superligën e Kosovës. Futbollisti 25-vjeçar është prezantuar zyrtarisht te skuadra e Dritës në Gjilan, ku do të qëndrojë për një sezon e gjysmë, deri në verën e 2025-ës.

Mesa erdhi te Dinamo në verën e vitit të kaluar, por në gjysmë sezoni nuk arriti të shndërrohet në titullar. Ai luajti vetëm 7 ndeshje, 5 prej ët cilave në kampionat dhe dy në Kupën e Shqipërisë, teksa tashëm do të provojë shanset e tij në futbollin e Kosovës.

Lexo edhe:

Njoftimi i Dritës për afrimin e Mesës…

Qendërmbrojtësi Juan Camilo Mesa nënshkruan me ne. Kemi knaqësin të ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje për transferimin e kolumbianit Juan Camilo Mesa.

Mesa luan në pozitë e qendërmbrojtësit dhe së fundmi ishte pjesë e Dinamo City nga kampionati shqipërar. Lojtari është pritur nga drejtori sportiv z. Valon Zymberi i cili i dëshiroi mirëseardhje në klubin tonë.

Mesa ka nënshkruar marrëveshje me klubin për një vite e gjysëm dhe do të jetë me ne deri në qershor të 2025.

Mirë se vjen Juan

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook