fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

Manchester United dhe Liverpool në garë për marokienin 23-vjeçar!

Publikuar

Dy gjigantë e Premier Ligës, Manchester United dhe Liverpool kanë shprehur interesim për yllin e Sevillas, Youssef En-Nesyri.

En Nesyri në 31 ndeshjet e luajtura në La Ligën spanjolle ka shënuar 16 gola në 31 ndeshje, ndërsa në Ligën e Kampionëve ka shënuar 6 gola në 8 paraqitje.

Sipas Estadio Deportivo, besohet se edhe Sevilla janë të gatshëm të shesin sulmuesin 23-vjeçar, mirëpo besohet që kjo do të bëhet në çmim rekord për klubin e tyre, vlerë kjo që shkon deri në 46 milion Euro./tipografi/

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook