fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Maas e thotë në Prishtinë – Njohje reciproke, Kosovë-Serbi

Publikuar

Ministri i Jashtëm të Gjermanisë, Heiko Maas, deklaroi të enjten në Prishtinë se marrëveshja finale në mes të Kosovës dhe Serbisë, duhet të formalizohet më njohjen reciproke.

Këtë deklaratë, shefi i diplomacisë gjermane e tha pas takimit që pati me Presidenten e shtetit, Vjosa Osmani.

“Është e qartë, marrëveshja finale duhet të përmbaj njohjen reciproke, sepse për ndryshe nuk ka kuptim. Normalisht që gjatë procesit do të ketë kompromise”, tha Maas

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021