fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

LVV i kërkon të tjerëve atë që se ka bërë vet

Publikuar

Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mullhaxha-Kollçaku, tha se në Lidhjen Demokratike të Kosovës ka pasur një reflektim, duke iu referuar zgjedhjes së kryetarit të ri.

Mullhaxha-Kollçaku në Click të RTV21, tha LDK-ja së paku të qëndrojë në sallë kur zgjedhet presidenti i Kosovës, pasi sipas saj, në këtë mënyrë ata japin sinjale për ish-votuesit e tyre se ata kanë vullnet të ndryshojnë dhe reflektojnë për të mirë.

Kujtojmë se LVV nuk ka qëndruar në sallë të Kuvendit në shumë raste ku është kërkuar të jetë edhe prezenda e deputeteve të saj, sic ishte edhe rasti i zgjedhjes se presidenteve të tjerë

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021