fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

LVV i gëzohet certifikimit të rezultateve

Publikuar

Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit mori 438,355 vota ose 50.28% duke u bërë subjekti i parë që fiton gjysmën e votave i vetëm.

Menjëherë pas certifikimit të rezultatit, LVV reagoi duke thënë se qytetarët u përcaktuan qartë se regjimi i vjetër duhet të shkojë dhe vendit t’i hapet një perspektivë e re.

“ Qytetarët u përcaktuan qartë në referendumin e 14 shkurtit. Me 50.28% ata u deklaruan se regjimi i vjetër duhet të shkojë dhe vendit duhet t’i hapet perspektivë e re, me zhvillim e pa korrupsion, me mirëqenie e mirëqeverisje. Urime!”, thuhet në reagimin e LVV-së.

Ndryshe, Lëvizja Vetëvendosje në legjislaturën e tetë të Kuvendit të Kosovës do të ketë 58 deputetë./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021