fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

LVV e para edhe nga numërimi i votave me kusht

Publikuar

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve mbrëmë ka përfunduar numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta.

Pas numërimit të 29 mijë e 490 votave, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e para me 14 mijë e 939 vota, shkruan Telegrafi. E dyta është Partia Demokratike e Kosovës me 4,997 vota. Lidhja Demokratike e Kosovës renditet e treta me 2,944 vota, pasuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 2,167 vota. Kujtojmë se sot në QNR ka nisur numërimi i votave të diasporës

Vazhdo më shumë