fbpx
Lidhu me Ne!

Sport

“Lumturohem vetëm kur fle gjumë”, Simeone: E Admiroj Florentino Perez

Publikuar

Këtë fundjavë në LaLiga, vendoset sërish në skenë ndeshja derbi e kryeqytetit spanjoll, Real Madrid-Atletico Madrid. Në një intervistë për “ESPN”, trajneri i “Los Colchoneros” kërkoi të zbuste atmosferën mes dy rivalëve të përjetshëm të Madridit ndërsa theksoi se e admiron presidentin Florentino Perez.

“Florentino Perez menaxhon më së miri një nga klubet më të mëdha të botës, në mos më i madhi. Dhe këtë e bën në mënyrën më të shkëlqyer, unë e admiroj shumë. Klubi ecën gjithnjë para pavarësisht emrave që largohen, në vitet e fundit nga aty kanë ikur emra si Ronaldo, Ramos apo Casillas. Por, Reali mbetet fitues sepse menaxhimi i klubit është në nivelet më të larta. Perez është nga ata persona të cilët duhen marrë shembull”.

Lexo edhe:

Në vijim të intervistës, Simeone shpjegoi se është natyrale që trajnerët të lodhen gjatë karrierës së tyre pasi profesioni i teknikut është tepër i ngarkuar me stres. Vetë argjentinasi zbuloi se momenti më i lumtur për të është kur fle gjumë, pasi në atë moment është i qetë.

“Para disa ditësh më pyeti bashkëshortja se cili ishte momenti im më i lumtur gjatë një dite. Për një moment nuk kisha fjalë, por pastaj i thashë se momenti më i mirë është kur fle gjumë. A e dini përse? Sepse në atë moment askush nuk më flet dhe kam qetësinë e munguar. Jam në paqe me qetësinë”, u shpreh Simeone.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook