fbpx
Lidhu me Ne!

Kuriozitete

Lopa hyn në spital dhe sulmon pacientët (Video)

Publikuar

Një lopë e arratisur hyri brenda një spitali dhe sulmoi pacientët, rrëzoi karriget dhe shkaktoi panik të përgjithshëm.

Video nga korridori tregon se si kafsha hyri brenda dhe filloi të vraponte përreth, si një dem në një dyqan kinez më 13 shkurt. Një grup njerëzish brenda vrapuan në një cep për siguri, por u ndoqën nga lopa që më pas u përplas në to.

Në video, lopa bie disa herë duke lejuar që disa pacientë të shpëtojnë, por lë një grua të plagosur të bllokuar në dysheme ndërsa dy burra arrijnë të kapin lopën dhe ta tërheqin atë.

Incidenti i çuditshëm ndodhi në Spitalin e Kolumbisë San Rafael në komunën e San Luis në departamentin e Antioquia.

Një video e dytë tregon incidentin nga jashtë qendrës mjekësore ku një grup njerëzish duartrokasin dhe fishkëllenin lopën, por ikin sa më shpejt që ajo të dalë.

Gazeta lokale Vanguardia tha se askush nuk u lëndua rëndë në incident pasi gruaja e shkelur u trajtua me lëndime të vogla dhe dhimbje ndërsa pjesa tjetër e pacientëve nuk kërkuan trajtim.

Lopa  dëmtoi gjithashtu dy motorë në hyrje të spitalit dhe disa karrige në dhomën e pritjes.

Vanguardia tha se pronari i lopës shkoi në spital për të kërkuar falje për incidentin dhe pyeti për shëndetin e gruas si dhe dëmin material, por është e paqartë nëse ai planifikon të paguajë për ndonjë gjë, shkruan Metro, transmeton Klan Kosova.

 

Vazhdo më shumë