fbpx
Lidhu me Ne!

Kulturë

Liderët institucional në homazhe tek familja e Rasim Thacit

Liderët institucional në homazhe tek familja e Rasim Thacit

Publikuar

Për nder të jetës dhe veprës se tij, liderët institucional, kanë bërë sot homazhe me rastin e vdekjes se humoristit të njohur Rasim Thaci – Cima.

Rasim Thaci ka ndërruar jetë të premten, pasi nuk arriti ti bëjë ballë Sars-Cov-2,nga i cili vuante që disa ditë.
Kryeministri Kurti ka bërë homazhe rreth orës 9:00, ndërsa krye parlamentari Konjufca, gjysme ore më vonë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021