fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Lëndohet një person në minierën e Trepçës

Një person është lënduar në minierën e Trepçës në Mitrovicë. Ai kishte shkuar për të kryer një inspektim në horizontin e 10 të minierës dhe ka rënë në një gropë rreth dy metra të thellë.

Publikuar

Një person është lënduar në minierën e Trepçës në Mitrovicë. Ai kishte shkuar për të kryer një inspektim në horizontin e 10 të minierës dhe ka rënë në një gropë rreth dy metra të thellë.

“Lëndime trupore ka pësuar viktima mashkull  kosovar pasi i njëjti gjersa ishte duke kryer një inspektim në horizontin e 10 të minierës, ka rënë në një gropë rreth 2 m të thellë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Tutje, policia njofton se viktimës i është ofruar tretmani mjekësor, ndërsa rasti po vazhdon të hetohet.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021