fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

LDK: Më Kurtin dhe Osmanin merremi pas zgjedhjeve të brendshme

Publikuar

Lidhja Demokratike e Kosovës, do t’i përgjigjet ftesës së Lëvizjes Vetëvendosje për një takim konsultimi, pasi ta mbyll procesin me kuvendin e saj zgjedhor.

Kështu është thënë në një përgjigje për Klan Kosovën, nga zyrtar për informim të LDK-së, kur u pyetën se si e komentojnë ftesën për takim nga kreu i VV-së, Albin Kurti e ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani.

”Për këtë çështje LDK do të vendosë pas Kuvendit të saj, pra pasi që ta mbyll procesin zgjedhor për kryetar të partisë”.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021