fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

LDK: Kryetari dhe Kryesia nuk janë të dorëhequr

Publikuar

Lidhja Demokratike e Kosovës në një sqarim të dërguar për medie ka thënë së Kryesia e kësaj partie nuk është në dorëheqje, ndërkohë ka thënë së as kryetari nuk është i dorëhequr, por vetëm e ka paralajmëruar dorëheqjen e të cilën do t’ia afrojë Kuvendit të LDK-së, në momentin që mbahet ky.

“Për sqarim të opinionit, Kryesia e LDK-së nuk është në dorëheqje, si e cilësojnë disa media, por me autoritet të plotë deri në riorganizimet që mund të ndodhin pas zgjedhjes së Kryetarit. Vetëm Kryetari i LDK-së ka paralajmëruar dorëheqje, të cilën do t’ia ofrojë Kuvendit të LDK-së”, thuhet në sqarimin e LDK-së.

LDK po ashtu ka paralajmëruar që sot do të takohet Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës për përgatitjen e Kuvendit të LDK-së për zgjedhjen e Kryetarit të ri, takim ky i cili sipas medieve do të mbahet rreth orës 16:30.

Njoftimi i plotë i LDK-së:

Sqarim për opinionin publik:

Sot, do të takohet Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës për përgatitjen e Kuvendit të LDK-së për zgjedhjen e Kryetarit të ri.

Për sqarim të opinionit, Kryesia e LDK-së nuk është në dorëheqje, si e cilësojnë disa media, por me autoritet të plotë deri në riorganizimet që mund të ndodhin pas zgjedhjes së Kryetarit.

Vetem Kryetari i LDK-së ka paralajmëruar dorëheqje, të cilën do t’ia ofrojë Kuvendit të LDK-së.

LDK – Zyra për Informim

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021