fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Lamtumirë Profesor!

Publikuar

Lamtumirë Profesor, kështu e ka nisur presidentja në detyrë Vjosa Osmani, reagimin e saj ndaj lajmit për vdekjen e profesorit të njohur Zejnullah Gruga.

Osmani i ka thënë se iku edukuesi i shumë brezave, Prof.Dr.Zejnullah Gruda, por shembulli i tij e vepra që la pas do të jetojnë përgjithmonë.

“Ngushëllime familjes Gruda si dhe të gjithë bashkëpunëtorëve e brezave të shumtë të studentëve që patën nderin ta kenë Profesor”, ka shkruar Osmani.

Postimi i plotë:

Lamtumirë Profesor!

Sot iku edukuesi i shumë brezave, Prof.Dr.Zejnullah Gruda, por shembulli i tij e vepra që la pas do të jetojnë përgjithmonë.

Ngushëllime familjes Gruda si dhe të gjithë bashkëpunëtorëve e brezave të shumtë të studentëve që patën nderin ta kenë Profesor.

Vazhdo më shumë