fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Lajcak takon ndaras Kurtin dhe Vuciqin

Në takime ndaras, Lajcak njoftoi përmes Twitter, se me ta diskutoi për takimin e nivelit të lartë të dialogut mes Kurtit dhe Vuçiq që mbahet pasditen e sotme në Bruksel.

Publikuar

Përfaqësuesi special i Bashkimit Europian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajcak ka takuar në Bruksel kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Në takime ndaras, Lajcak njoftoi përmes Twitter, se me ta diskutoi për takimin e nivelit të lartë të dialogut mes Kurtit dhe Vuçiq që mbahet pasditen e sotme në Bruksel.

“Në mëngjes, kam pasur takime të ndara me kryeministrin e Kosovës @albinkurti dhe Presidentin e Serbisë @predsenikrs @avucic për t’u përgaditur për takimin e nivelit të lartë të dialogut këtë pasdite”, shkroi Lajçak në Twitter.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021