fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Ky është rezultati mes partive, pas numërimit të mbi 33 mijë votave të diasporës

Publikuar

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon numërimi i votave të ardhura me postë.

Deri në ora 09:00, në QNR janë numëruar 33488 vota prej të cilave, VV ka siguruar 26079, LDK 2829, PDK 2486, AAK 944, NISMA 234, përcjellë Klan Kosova.

Procesi i numërimit është duke vazhduar normalisht dhe menjëherë pasi të përfundon numërimi i votave me postë pritet edhe shpallja e rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021