fbpx
Lidhu me Ne!

Kosovë

Kurti për Gërvallen: Pak kush si ajo e mbron luftën e UCK-së

Në takimet me ndërkombëtarë, ajo e shpjegon agresionin dhe krimet e Serbisë gjatë luftës në Kosovë si pakkush tjetër

Publikuar

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka reaguar sic ka thënë ai kundër fushatës se nisur ndaj Ministres se Jashtme, Donika Gervalla, e cila sipas tij ka nisur menjëherë pas kthimit nga vizita e suksesshme që kishin në Bruksel.

“Dje, duket që filloi një fushatë kundër zëvendëses sime dhe ministres së MPJD, znj. Donika Gërvalla, me tezën se ajo nuk e respekton UÇK-në. Është interesante qysh kjo fushatë nuk nisi kur znj. Gërvalla erdhi në listën tonë zgjedhore e as kur u emërua ministre, por tash që u kthye nga vizita e suksesshme në Bruksel”, ka shkruar Kurti në profilin e tij në Facebook.

 Kurti ka thënë së Znj. Gërvalla e mbron dhe e afirmon luftën tonë çlirimtare dhe UÇK-në.

“Në takimet me ndërkombëtarë, ajo e shpjegon agresionin dhe krimet e Serbisë gjatë luftës në Kosovë si pakkush tjetër”.

Vazhdo më shumë

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021