fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kurti, opozitës, nëse jeni pishman për marrëveshjet, ejani t’i ndryshojmë

Kryeministri Albin Kurti ka nisur prezantimin e programit qeverisës për katër vjetët e ardhshme në Kuvendin e Kosovës.

Publikuar

Kryeministri Albin Kurti i ka bërë ftesë opozitës për bashkëpunim në disa tema, që sipas tij janë në favor të vendit.

Kryeministri Albin Kurti ka nisur prezantimin e programit qeverisës për katër vjetët e ardhshme në Kuvendin e Kosovës.

Ai i ka bërë ftesë opozitës për bashkëpunim në disa tema, që sipas tij janë në favor të vendit.

“Temat nacionale, deri më tani punën më të madhe të jashtme që e kam bërë, e kam bërë për të ç’bërë punët e këqija që ju i keni bërë. Pra, problemet si marrëveshja për asociacionin e komunave me shumicë serbe, marrëveshja për fusnotën etj., janë të trashëguara nga koha juaj. Nëse jeni pishman, e çfarë ju kam dëgjuar deri më tani shpresoj që po, atëherë eja të bashkohemi”, ka thënë Kurti.

Ndër të tjerash, Kurti ka deklaruar se Vetëvendosje do të mbajë premtimet që i ka dhënë tash e shumë kohë.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021