fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kurti mbledh kabinetin qeveritar

“Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Zgjedhje në lidhje me votimin e mërgatës sonë në ambasada dhe konsullata”, kishte qenë një nga premtimet kryesore të LVV-së dhe Listës “GUXO”.

Publikuar

Kryeministri Albin Kurti ka thirrur mbledhjen e kabinetit qeveritar, mbledhje kjo e cila do të mbahet pasditen e sotme prej orës 16:00. Lajmin për mbledhjen e qeverisë e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një njoftimi drejtuar mediave.

Në këtë mbledhje në një nder pikat e diskutimit është edhe ndryshim plotësim i ligjit për zgjedhje.

“Projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Zgjedhje në lidhje me votimin e mërgatës sonë në ambasada dhe konsullata”, kishte qenë një nga premtimet kryesore të LVV-së dhe Listës “GUXO”.

Radio Tipografi

Hapësir reklamuese

Facebook