fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kurti i kërkon Lajcakut një koordinim të mirë transatlantik

Publikuar

Albin Kurti, kryetar i LVV-së, ka dhënë të martën detaje nga takimi që të hënën kishte me Emisarin Special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë – Serbi Miroslav Lajçak.

Kurti tha se procesi i dialogut me Serbinë duhet të jetë një koordinim i mirë transatlantik ndërmjet SHBA dhe Bashkimit Evropian, si dhe duhet të jetë i përgatitur mirë dhe të jetë parimor.

Kurti ka shkruar në Twitter, së e ka informuar Lajcakun  për përparësitë tona kryesore të vendeve të punës dhe drejtësisë”.

“Ne të dy ramë dakord që dialogu është i rëndësishëm dhe duhet të jetë i përgatitur mirë dhe parimor. Duhet të jetë transformues dhe transparent, në mënyrë që qytetarët të jenë përfituesit, dhe duhet të jetë një koordinim i mirë transatlantik ndërmjet SHBA dhe Bashkimit Evropian”, ka shkruar Kurti.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021