fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kurti flet në telefon me Gordon Brown

Publikuar

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka biseduar të martën në telefon me ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Gordon Brown.

“Sot fola me ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Gordon Brown, i cili na uroi për fitoren tonë dhe ofroi mbështetje për planet tona në ekonomi zhvillimi, rritja e vendeve të punës, mjedisi & anti-Covid”, ka shkruar Kurti, transmeton KKosova

“Ne shpresojmë të mbajmë kontakt me z. Brown ndërsa Qeveria jonë përballet me sfidat kryesore të Kosovës”, shkruan ai në Twitter. /tg/

Vazhdo më shumë