fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kurti e Osmani u takuan me kryetarin e PDK-së

Publikuar

Krye i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe liderja e Listes Guxo, Vjosa Osmani kanë pritur në takim krerët e Partisë Demokratike të Kosovës.

Takimi ka ardhur pas kërkesës së Kurtit dhe Osmanit për të bashkëpunuar në frymën e konstituimit sa me të shpejt të institucioneve shtetërore.

Pas takimit pritet që të këtë paraqitje për medie nga kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës.

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021