fbpx
Lidhu me Ne!

Shëndeti

Kurti e heku gajlen, u vaksionua!

Vaksina e AstraZeneca e universitetit të Oksford thuhet se është 76 për qind e efektshme kundër COVID-19.

Publikuar

Kryeministri i vendit, Albin Kurti para pak minutash ka marr vaksinen AstraZeneca, e cila mbrëmë përmes programit Covax ka arritur në Prishtinë, e që në tërësi janë 24 mijë doza të vaksinës.

Vaksina e AstraZeneca e universitetit të Oksford thuhet se është 76 për qind e efektshme kundër COVID-19.

Ndërsa, siç kemi njoftuar edhe me herët, në sallën “1 tetori” që nga mëngjesi i sotëm janë duke u bërë përgatitjet për të filluar vaksinimin./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021