fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kurti: Dole është heroi ynë

Publikuar

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për ish-senatorin amerikan, Bob Dole, që u diagnostikua me kancer të mushkërive në fazën e IV.

Kurti përmes një cicërrime në Twitter tha se Dole është një hero që e ngriti Kosovën në kohë të vështira, ndërsa bëri të ditur se po luten për shëndetin e tij.

[email protected] ka kaluar jetën e tij në shërbim duke punuar për drejtësi dhe barazi. Ai nuk është vetëm shoku ynë, por një hero që u ngrit për Kosovën në kohë të vështira. Ne e dimë që ai nuk po ndihet mirë tani, por ai është një luftëtar dhe ne duam ta bëjmë të njohur se ne jemi duke menduar dhe lutur për të”, ka shkruar Kurti.

Vazhdo më shumë