fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kur do të vijnë vaksinat? Tregon Zemaj

Publikuar

Ministri në detyrë Armend Zemaj tha se për sigurimin e vaksinës, ministria është angazhuar shumë herët.

Siç thotë ai është dashur të plotësohen disa kushte. Zemaj thekson se 33 mijë vaksina do të vijnë në muajin mars nga Covax.

‘Angazhimin i jonë për sigurimin e vaksinës ka nisur shumë herët, në bashkëpunim me ndërkombëtarët,. Është dashtë disa parakushteve që ti Plotësojmë për blerjen e këtyre vaksinave.

Besojmë që shumë shpejt që edhe në Kosovë do të vijnë këto  vaksina, Covaxin e kemi datën,  33 mijë 600 doza, në javën tjetër do filloj prodhimi i tyre për Kosovën dhe është çështje ditësh ardhja e tyre.“, tha Zemaj në kanal10.

Ai thekson se këto vaksina vijnë përmes UNICEF-it./tipografi/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021