fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kujtim Shala, kandidat për kryetar të LDK-së?

Publikuar

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, në faqen e tij në Facebook, ka publikuar një foto ku shihet bashkë me kolegun e tij partiak, Kujtim Shala, cka ka bërë që menjëherë, të spekulohet së Shala do të jetë kandidat për kryetar.

Hoti, foton e ka shoqëruar më tekst ku shkruhet “Mirëmbrëma të gjithë anëtarëve të LIDHJES”.

Kuvendi për zgjedhjen e kryetarit të ri të LDK-së do të mbahet më  14 mars 2021. Deri tash kandidaturën e ka bërë publike vetëm Anton Quni, ndërkohë Lutfi Haziri nuk e ka mohuar mundësinë e kandidimit. Lumir Abdixhiku dhe Kujtim Shala janë dy emrat tjerë që përmend për këtë garë./tg/

 

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: [email protected] | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021