fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

Kryesia vendos, mbledhja konstituivë, mbahet në ketë ditë

Publikuar

Kuvendi i Kosovës, legjislatura e 8, e dal nga zgjedhjet e 14 shkurtit do të mbaj mbledhjen konstituivë më 22 mars 2021. Kështu të martën ka vendos kryesia e Kuvendit të Kosovës.  Këtë e ka konfirmuar Arbëria Nagavci, tash ish-nënkryetare e Kuvendit të Kosovës. ,

“Sapo përfunduam mbledhjen e kryesisë, ku rend dite ishte përgatitja për seancën konstituive të  legjislaturës së tetë. Në mbledhje ishin të pranishëm kryesia e legjislaturës së kaluar. U vendos që seanca konstituive e legjislaturës së tetë të mbahet më 22 mars, të hënën në orën 10:00”, tha Nagavci.

Ajo shtoi se në këtë mbledhje u diskutuan edhe çështje teknike si dhe për vendosjen e deputetëve në seancë.

Ndryshe, një ditë më parë u.d e Presidentes, Vjosa Osmani dhe lideri i LVV-së, Albin Kurti kanë takuar përfaqësuesit e Partisë Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për tu konsultuar lidhur me formimin e institucioneve./tg/

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021