fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

KQZ: Pa maskë nuk mund të votoni

Publikuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë publike rregullat që do të zbatohen gjatë procesit të votimit për zgjedhjet e 14 shkurti. Sipas njoftimit të KQZ, qytetarët gjatë procesit të votimit janë të obliguar të mbajnë maskë dhe të mbajnë distance nga njeri tjetri 2 metra.

Njoftimi nga KQZ:

Për të votuar duhet:

  • Të mbani maskë mbrojtëse duke mbuluar hundën dhe gojën;
  • Mbani distancë fizike 2 metra derisa prisni në radhë për të hyrë në qendër të votimit dhe në vendvotim;
  • Gjatë hyrjes në vendvotim dezinfektoni duart;
  • Pas dezinfektimit të duarve, prezantoni dokumentin e identifikimit dhe hiqni maskën mbrojtëse me qëllim që të identifikoheni nga anëtari i vendvotimit;
  • Pas identifikimit, rivendoseni maskën;

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021