fbpx
Lidhu me Ne!

Lajme

KQZ, nis procesin e numërimit, prinë VV

Publikuar

Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve ka filluar procesin e numërimit të votave të procesit zgjedhor të 14 shkurti.

Rezultatet e deritanishme nga 384 mijë vota të numëruar VV-në e nxjerrin me 45.35 %, PDK 18.86%, LDK 13.66%, AAK 8.88% si dhe Nisma me 2.93%.

Numërimin drejtpërdrejt të votave mund ta shihni në linkun: https://rezultatet2021.org/sq/parl/r

Vazhdo më shumë

Tipografi.info, është medie e pavarur që synon avancimin e lirisë se shprehjes, pa ia cenuar të drejtat askujt! Tipografi.info përmes raportimi të tij do të kujdeset që të promovojë vlerat dhe institucionet demokratike dhe të avancoje të drejtat e njeriut. Portali tipografi.info, menaxhohet nga "AP+" sh.p.k., rr. Xheladin Hana, Prishtinë, Kosovë. Kontakt: info@tipografi.info | 044 000 E krijuar nga DBC me shumë 2021